توضیحات

نوار نقاله یا کانوایر تسمه ای وسیله ای برای انتقال و جابجایی انواع مواد فله مانند مواد معدنی، غذایی، دارویی، شیمیایی و کشاورزی و نیز انواع مواد بسته بندی شده مانند کارتون، جعبه گونی و کیسه در ابعاد و اندازه های مختلف می باشد.

مکانیزم کارکرد نوار نقاله به صورت زیر است:

تسمه بر روی دو درام (غلطک) قرار دارد که فاصله این دو از هم مبدا و مقصد محصول را مشخص می کند . درام اول هرز می گردد و درام دوم توسط نیروی الکتروگیربکس به حرکت در می آید. مابین این دو درام رولیک هایی قرار می گیرد که وظیفه آنها هدایت تسمه و جلوگیری از خارج شدن از مسیر تعیین شده است. در ضمن درام ها باید قابلیت تنظیم را داشته باشند که درصورت لزوم تسمه را شل یا سفت کند.
اسکلت این دستگاه بیشتر از لوله، قوطی و یا ناودانی ساخته می شود.

نوار نقاله ها در طول های مختلف و در عرض های ۵۰- ۶۰-۸۰-۱۰۰-۱۲۰  سانتی متر در دو حالت :
۱-  نوارنقاله ثابت: برای مواردی که نوار نقاله تنها باید در یک محل و یک ارتفاع ثابت بماند.
۲- نوار نقاله متحرک: در این حالت ارتفاع و محل قرارگیری قابل تغییر می باشد. تغییر ارتفاع به دو صورت دستی و هیدرولیک می تواند صورت گیرد.
قطعات اصلی نوار نقاله شامل: الکتروموتور، گیربکس، غلطک های کشنده و هرزگرد، رولیک های معمولی و تعویضی، رولیک های راهنما، یاتاقان، پولی، کوپلینگ و تسمه.
سیستم نوار نقاله بهترین گزینه برای مدیریت سیستم انبارداری می باشد. استفاده مؤثر از نوار نقاله با حداکثر کارایی تاثیر به‌سزایی در صرفه جویی زمان دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *